ozel-bozova-ozel-egitim-ve-rehabilitasyon-merkezi-fizik-tedavi
Fizik Tedavi

Özel Bozova Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi olarak kurumumuzda;

Okuma Yazma, alanında uzman ve tecrübeli eğitimcilerimiz tarafından verilmektedir.


Fizik terapi, kişilerin günlük yaşamlarında fonksiyonel aktiviteleri gerçekleştirme ve gerçekleştirme yeteneklerini sınırlayan hastalıkları veya yaralanmaları ele almaya çalışır. Bu alanda çalışan doktorlar PT olarak adlandırılır. PT'ler , bir tanı koymak ve bir yönetim planı oluşturmak için bir bireyin geçmişini ve fizik muayenesini kullanır ve gerektiğinde, X ışınları, CT taraması veya MR bulguları gibi laboratuvar ve görüntüleme çalışmalarının sonuçlarını kullanabilir.

Buna ek olarak fizik tedavi ile daha sağlıklı ve daha aktif yaşam tarzları için zindelik ve sağlık odaklı programlar geliştirilebilir. Fizik tedavi ile bireyler ve topluluklara tüm alanlarda maksimum hareket ve işlevsel yeteneği geliştirmek, sürdürmek ve geri kazandırmak için hizmetler sunarak hareketlilik kaybını önlemek için bireylerle birlikte ömür boyu çalışabilir. Bu, hareket ve fonksiyonun yaşlanma, yaralanma, hastalık veya çevresel faktörler tarafından tehdit edildiği durumlarda terapötik tedavinin sağlanmasını içerir.

Tedavi

Kas iskelet sistemi zedelenmesi veya hareket işlev bozukluğu varsa, doktorunuz ağrıyı azaltmak ve hareket kabiliyetini artırmak için sizi fizik tedaviye yönlendirebilir. Belirtileriniz hafif olabilir veya fonksiyonel mobilitenizi ciddi şekilde sınırlandıran belirtileriniz olabilir . Fiziksel tedaviye yönlendirilen hastalar için birçok tedavi seçeneği mevcuttur. Dayanıklılık, güç veya hareket açıklığının iyileştirilmesine yardımcı olmak için egzersizler verilebilir . Fiziksel terapistiniz, size her tedavi yöntemini kullanmanın nedenini ve her tedaviden ne bekleyeceğinizi açıklamaya hazırlanmalıdır.

Fizik tedavidi başlıca tedavi yöntemleri aşağıdaki gibidir.

  • Egzersiz
  • Ultrason
  • Elektriksel Uyarım ve TENS
  • Masaj
  • Sıcaklık ve Buz Tedavisi
  • İyontoforez
  • Lazer veya Işık Terapisi
  • Kinesiyoloji Bantlama

Farkımız

Şanlıurfa Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezi olarak fizik tedavide yukarıdaki başlıca tedavi yöntemleri dışında kalan birçok yöntemi kullanarak öğrencilerimizi en doğru şekilde tedavi edilmesini sağlıyoruz.