ozel-bozova-ozel-egitim-ve-rehabilitasyon-merkezi-elektroterapi
Elektro Terapi

Özel Bozova Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi olarak kurumumuzda; Bedensel engelli bireylere  yönelik; Elektro Terapi alanında uzman ve tecrübeli eğitimcilerimiz tarafından verilmektedir.


Elektroterapi uygulamasının amacı, ağrıyı ve kas güçsüzlüğünü ortadan kaldırmak, vücut işlevlerini iyileştirmektir.


Tıbbın en önemli ve diğer alanlarıyla en ilişkili branşı olan fizik tedavi ve rehabilitasyon, vücudun tümü ile ilgilenmektedir. Fizik tedavi ve rehabilitasyon, bel-boyun ağrısı, eklem ağrısı, inme, felç, omurilik hasarı, Parkinson ve MS rehabilitasyonu, romotolojik rehabilitasyon, ortopedik rehabilitasyon, sporcu sağlığı gibi alanlar ile doğrudan ilişkili bir branştır. Yani tıbbın diğer branşları ile işbirliği içerisinde çalışır, tıbbın diğer branşlarını destekler ve tamamlar.
Fizik tedavi ve rehabilitasyon, hastalığın durumuna ve hastanın fiziksel kapasitesine göre farklı tedavi seçeneklerine sahiptir. Fizik tedavi ve rehabilitasyon, hastaların ağrılarının kesilmesi, işlevini kaybetmeye yüz tutmuş organlara işlevinin kazandırılması ve cerrahi operasyonun ardından hastanın hızlı bir şekilde iyileştirilmesi için tedavi yöntemleri belirler. Elektroterapi yöntemi de fizik tedavi ve rehabilitasyon uygulamalarında oldukça önemli bir iyileştirme yöntemi olarak kullanılmaktadır.